מה ההבדל בין עץ במבוק לעץ אורן?

עצי במבוק הם חלק חשוב מהמערכת האקולוגית, הם סוג של ירוק עד הגדל באקלים הטרופי והסובטרופי. ניתן להשתמש בהם למטרות רבות. לדוגמה, הם יכולים לשמש כמזון, חומרי בניין ואפילו נייר. עצי אורן לעומת זאת, הם עצים מחטניים הגדלים באקלים קריר יותר. יש להם מחטים ארוכות שעוזרות להם לשרוד בסביבות קרות יותר. גם הם משמשים לבניית מבנים, ריהוט ומזון. גם הם ירוקי עד אך גדלים באזורי אקלים ממוזגים. הם משמשים לרהיטי פנים כמו ספות, כורסאות, שידות ומיטות וכן גם לעיצוב החצר בשימוש בהם בהתקנת דקים חיצוניים.

מה ההבדל בין עץ במבוק לעץ אורן?

מהו עץ במבוק?

עץ הבמבוק הוא סוג של צמח המשמש לעתים קרובות ברהיטים. הוא יכול להגיע לגובה של מעל 30 מטר ויש לו גזע חלול. הגבעול יכול לשמש להרבה דברים, כמו הכנת מבנים, סלים ועוד. במבוק הוא משאב מתחדש מכיוון שהוא גדל במהירות ואינו זקוק להרבה מים כדי לשרוד. עץ הבמבוק הוא צמח ירוק עד רב שנתי השייך למשפחת הדשאים Poaceae, והוא החבר הגדול ביותר במשפחת הדשאים. במבוק אינו עץ, אלא חבר במשפחת הדשאים. זהו אחד הצמחים הנפוצים ביותר על פני כדור הארץ ויכול לגדול עד 91 סנטימטר ליום! לצמח יש גבעול תת קרקעי הנקרא קנה שורש השולח זרעים מהצמתים שלו. נצרים אלו מייצרים מספר רב של עלים אשר לאחר מכן מתים לאחר כחצי שנה ומוחלפים על ידי נצרים חדשים.

מהו עץ אורן?

עצי אורן הם עצים מחטניים שגובהם עד 30 מטר. הם ילידי צפון אמריקה, אירופה ואסיה. עץ האורן מייצר עלים הנקראים מחט האורן אשר יכולים לשמש למטרות רבות כגון: בניית בתים, רהיטים, ונייר. עצי אורן הם סוג של עץ ירוק עד שמקורו בצפון אמריקה, מזרח אסיה ואירופה. עצי אורן הם בדרך כלל גבוהים ודקים. הקליפה עבה וקשקשת עם צבע חום. יש לו גזע ישר שלעתים קרובות מעוות או מכופף בגלל משקל הענפים. הענפים גדלים בזוגות, כלומר יהיה ענף בכל צד של הגזע על כל שני זוגות עלים רצופים בקצה הענף. מחטי אורן צומחים. באשכולות או צרורות על גבעולים ארוכים הנקראים "פינה". למחטים הללו אין ריח או טעם כשהם טריים, אבל יכול להיות להם טעם לא נעים אם אוחסנו זמן רב מדי או אם נשרפו.

שימוש בבמבוק ואורן

השימוש בבמבוק ובעץ אורן אינו מושג חדש. הוא משמש בתעשיות רבות, כולל תעשיית הבנייה. בענף הבנייה משתמשים בעצי במבוק ואורן בשל עמידותם, עלותם הנמוכה וקצב הצמיחה המהיר שלהם. הם משמשים גם לייצור פיגומים שניתן להרכיב במהירות ובקלות. עצי במבוק ואורן הם שני חומרים המשמשים למגוון מטרות. לשני החומרים הללו תכונות ייחודיות ההופכות אותם למתאימים ליישומים שונים. לדוגמה, הבמבוק חזק וגמיש, מה שהופך אותו לאידיאלי לבניית רהיטים. מצד שני, עץ אורן הוא חומר קשה יותר, מה שהופך אותו למתאים יותר לשימוש בבנייה.

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו