תחזוקת דקים: איך לשמור על דק עץ ועל דק סינטטי?

דקים בבית הפרטי, בחצר, במרפסת או בבית עסק שלכם הם חלק שמוסיף גם במראה אבל בעיקר בנוחות. תחילה הדק חדש ונראה טוב ללא כתבים ובעיות, אך עם הזמן הוא משתנה ונראה שהוא מקבל מראה קצת ישן. לעשות דק חדש לא בא בחשבון וגם אין סיבה לכך, פשוט תצטרכו לתחזק אותו מידי פעם. אז בין אם יש לכם דק עץ או דק סינטטי, הכתבה הזאת בשבילכם מוזמנים ומוזמנות לקרוא.

למה חשובה תחזוקה של דק?

ראשית כל, בכדי שהדק שלכם ישאר יפה ומתאים לגינה שלכם חשוב לתחזק אותו באופן יומיומי. מעבר לנראות חשוב לתחזק דק בכדי שהוא ישאר בטיחותי, תקין וטוב.
ככל שתתחזקו את הדק ותשמרו עליו היטב הוא ישר לשנים רבות, זה יחסוך לכם כסף וזמן ולא תצטרכו להחליף לאחד חדש. תחזוקה של כל סוג דק היא שונה ועשינו לכם קצת סדר כאן.

צביעת דק - ש.ע.מ בנייה בעץ

איך מתחזקים דק שעשוי מעץ?

בדרך כלל, בניית דקים מעץ נעשית בשימוש עץ אורן, זהו עץ נפוץ ויש לו מראה רך נעים ובהיר. כמו כן, הוא יחסית לא יקר. במידה ומתחזקים אותו הוא יכול לשמור על המראה היפה והמיוחד שלו.
לפני שמשתמשים בעץ אורן צריך לעשות לו טיפול תרמי ועם חומר שדוחה חרקים ורק לאחר מכן לשים אותו כדק.

בדקים מסוג זה קל לראות שחיקה וסימנים שנוצרו אולי בשל הצבע הבהיר שלו או העדינות שלו. אלו יכולים לקרות נאמר מהליכה מסיבית על הדק, רהיטים שמזיזים עליו, החשיפה שלו לשמש או גשם ורוח ועוד.
עם זאת, ניתן בקלות לחדש אותו באמצעות לכה או שמן שמתאים לדקים.

באופן כללי חשוב לשמור על הדק לאורך הזמן, לבדוק שהוא נקי ולנקות אותו כמה שניתן. במידה ויש הרבה גשמים יש לנסות לכסות אותו כיוון שזה עלול לגרום לריקבון של העץ.
חשוב לא לגרור עליו רהיטים, לא לשים עליו דברים חדים שעלולים לשרוט אותו ופשוט להיות במעקב עליו. במידה וצריך עוד שיפצורים ניתן להזמין גם בעל מקצוע שיבצע עבודת חידוש דקים.

גם דק סינטטי צריך לתחזק

בדק סינטטי לא צריך להשקיע מידי בעניין התחזוק שלו. דק סינטטי הוא די עמיד ויש לו הגנה מדברים כמו מכות ושריטות.
גם באשר למראה הצבוע שלו אין כל כך מה לדאוג כיוון והצבע נשאר טוב גם במידה והוא נחשף לתנאי מזג אוויר שונים.

בכל זאת, יש לדאוג לתחזוקה גם של דק מסוג זה. כאשר בעיקר חשוב לדאוג לניקיון שלו, לשים לב שאם נשפך עליו משהו לנקות ישר כדי שלא יצטבר. בנוסף, במידה ויש לכלוך על הדק אי אפשר לחדש אותו ולצבוע שוב, לכן ככל שתשמרו על תחזוקה שוטפת של דק סינטטי ככה עדיף.

במידה ועדיין הצטבר לכלוך, שווה לנסות חומרים מיוחדים לדק או אפילו מים עם סבון. כמו כן, יש מכשיר ניקוי שעובד על לחץ של המים שגם איתו אפשר לנקות את הדק. חשוב לדעת שאסור להשתמש בקיטור. ביום יום צריך לנקות מטאטא רגיל וזה מספיק.

בסיכומו של דבר

אם יש לכם דק בחצר או במרפסת חשוב שתשקיעו בתחזוק שלהם. אם מדובר בדק מעץ, חשוב לנקות אותו ולשמור עליו מנוזלים שונים בכדי שלא יצרו ריקבון. תוכלו לחדש את הדק במידה ויש צורך. במידה וזה דק סינטטי, חשוב לשמור עליו מאד כי פחות אפשרי לחדש אותו. עם זאת, יותר קשה להרוס אותו. שמרו עליו מבחינת ניקיון ובמידה וצריך יש תכשירים מיוחדים שאפשר לנקות איתם.

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו