יתרונות השימוש בדק במבוק בגינה

כולם מכירים את הדקים, יש לנו אחד כזה בגינה ובדרך כלל הוא יהיה עשוי מאורן או איפאה. אבל איך מתמודדים עם חולשת העץ? מה עושים אחרי כמה חורפים רוויי גשם, כשהעץ נרקב במים? בדיוק לשם כך מומלץ להשתמש בדק הבמבוק?

מה זה בכלל דק? ודוק במבוק?

הדק נחשב בשנים האחרונות לאחד החלקים הנפוצים בגינות. השימוש בו מספק את המענה המושלם לרצפה בחוץ, שאינה רצפת אבן או בלטות, יפה, זמינה, זולה ונוחה לשימוש. באופן כללי הבמבוק מיועד לריהוט גן, ריהוט שממוקם מחוץ לבית, ובתקופה האחרונה גם נעשה בו שימוש לבניית דקים. במבוק בעצם מאגד בתוכו שבבים דחוסים, וקורות העץ שלו תהיינה מהוקצעות וחתוכות היטב ובדיוק. צד אחד שלו יהיה מאוד חלק והצד השני מחורץ. השילוב הזה, בין הזכר והנקבה, יכול להועיל רבות בבניית הדק.

יתרונות דק במבוק בגינה

אז מה היתרונות בדק במבוק?

עמיד וחזק – הבמבוק נחשב לסוג עץ מאוד חזק, עד כדי שלצורך קדיחה בו וחיבור הקורות יש צורך במברגות ומקדחות חזקות מאוד, העיקר ביחס לדק מסוג אורן. בנוסף, יתרונו הגדול על פני סוג העץ האחרים, הוא העובדה שאין צורך בתחזוק שוטף שלו, והוא יהיה עמיד לאורך זמן. מלבד חיסכון זמן התחזוק, וקניית שמן וחומרים שחיוניים לתחזוק דק מסוגי עץ אחרים לאחר פגעי השמש והגשם, עמידותו גם מתאפיינת בכך שלא נראות בו שריטות ופגיעות קלות ששכיחות מאוד בדקים.

מראה יוקרתי ומרשים – הבמבוק נחשב כסוג עץ מאוד יוקרתי ויפה, ומשתלב מאוד עם הסביבה. עיצוב הגינה עם דק במבוק מעניק לה מראה טבעי וזורם. כמובן שניתן תמיד לצבוע בשמן את הדק, השמן יכול להיות שקוף ויכול להיות גם בצבע מסוים, מה שמתאים לכם לגינה.

אקולוגי – הבמבוק נחשב מאוד אקולוגי, כלומר, ייצורו לא פוגע כל כך בסביבה. בטח אתם שואלים את עצמכם במה הוא שונה מעץ האורן, שצריך לכרותו ביערות ארצות הברית, או עץ האיפאה, המצוי בדרום אפריקה. התשובה היא שדובר בכלל בשיח, ולא בעץ, שצומח תוך חודשים ספורים לגובה עשרות מטרים. עובדה זו גורמת לכך שגיזומו אינו פוגע בטבע כלל וכלל משום שהוא גדל מחדש תוך זמן קצר מאוד.

עמיד למים – דק הבמבוק עמיד למים ואין חשש שיירקב תוך שנים ספורות. אם אתם רוצים לשים דק ליד הבריכה בגינה, דק הבמבוק הוא פתרון מצוין, שיפתור לכם את בעיית הרטיבות והצורך להחליף את הקורות הקרובות לבריכה בדק, מדי כמה שנים.

לסיכום, השימוש בדק הבמבוק מעניק לכם מספר יתרונות חשובים על פני סוג העץ הרגילים. העמידות הגבוהה לפגעי מזג האוויר, העובדה שייצורו אינו פוגע יותר מדי בטבע, והמראה היוקרתי, הופכים את הבחירה לרכוש את קורות הבמבוק לבחירה ההגיונית והמתבקשת. אז למה אתם מחכים? לכו קנו כמה במבוקים.

למידע על גדר במבוק

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו