חיפוי עץ לקיר

יש לכם קצת כסף פנוי והחלטתם לעשות מהפך בבית? ובכן, אחת הדרכים הפופולאריות והאפקטיביות ביותר עבור שינויים משמעותיים לעיצוב הפנים של הבית היא חיפוי עץ לקיר. חיפוי העץ לקיר משתלב מצוין עם רהיטי החדר, מעניק לחדר תחושה נוחה וקלילה יותר ובאופן כללי משפר משמעותית את הנראות של החדר. אז אילו חיפויי עץ לקיר קיימים? ומה המחיר שלהם? ומהם היתרונות של חיפוי העץ לעומת סוגי חיפוי אחרים? כל התשובות בפנים.

חיפוי עץ
חיפוי עץ

סוגי חיפויי עץ לקיר

ישנם שני סוגים מרכזיים של חיפוי עץ לקיר. חיפוי עץ מלא, וחיפוי רב שיכבתי, או חיפוי מציפוי עץ.

חיפוי מעץ מלא הוא החיפוי היוקרתי והמשובח יותר. בחיפוי עץ מלא הנגר משתמש בלוחות מעוצבים ועבים העשויים מ- 100% עץ ומשתמש בהם כדי לחפות את קירות הבית. החיפוי המלא כבד יחסית, הוא חזק מאוד, ועמידותו גבוהה ביותר. החיפוי המלא יכול לספוג מהלומות רבות, הוא עמיד למים, הוא כמעט ואינו מתכלה על הזמן, וגם צבעו נותר כבתחילה אף לאחר כמה שנים טובות.

חיפוי רב שכבתי הוא חיפוי זול ופשוט יותר. בחיפוי זה הנגר משתמש בכמה שכבות, כאשר הציפוי, כלומר השכבה החיצונית, היא לוח עץ דק המכונה פורניר, והשכבות הפנימיות הן סדרה של לוחות קרטון או חומר סינטטי אחר הצמודות זו לזו. אף החיפוי הזה נחשב לחזק יחסית, וניתן להניח שהוא יחזיק מעמד לפרק זמן משמעותי.

מעבר לשני הסוגים הנ"ל, ניתן לבחור גם את סוג העץ ממנו אתם מחפים את הקיר. המינים הנפוצים ביותר הם אורן, איפאה, סידר, טיק וארז.
לכל אחד מהמינים הללו ישנם יתרונות וחסרונות. לדוגמא חיפוי הארז נחשב לחזק במיוחד, ולכן הוא מתאים עבור מקומות בהם הוא צפוי לספוג נזק, דוגמת חדרי הילדים. חיפוי האורן עמיד יותר למים, ולכן הוא מתאים יותר למקומות הצפויים לספוג רטיבות, דוגמת המטבח, השירותים והמקלחת. יש לשים לב שמחיר החיפוי משתנה בין המינים.

כמו כן, הצבע של החיפוי יכול להשתנות לבחירתכם, וכאן האפשרויות הן כמעט אינסופיות. ניתן להשאיר את העץ בצבע המקורי שלו, ניתן למרק ולשמן אותו, וניתן לצבוע אותו בצבע מיוחד הנראה לכם, מתוך מגוון רחב מאוד של אפשרויות. למעשה, אם במקרה ראיתם אצל חברכם חיפוי עץ לקיר, ואתם מעוניינים לעשות לעצמכם חיפוי דומה, אתם יכולים לבקש מחברת הבינוי מעץ שלכם לצבוע את החיפוי שלכם בצבע זהה לזה של חברכם. קרוב לוודאי שיהיה להם את הצבע המבוקש.

חיפוי עץ לקיר – יתרונות

החיפוי לחדר מעניק לחדר שלכם מראה מודרני וחדשני ומוסיף משמעותית לנראות של החדר שלכם. אין צורך להאריך יותר מדי ביתרונותיו של עצם החיפוי. אבל כמובן יש להתמודד על השאלה, מדוע דווקא חיפוי מעץ? מדוע שלא נעדיף סוגים מעניינים יותר של חיפויים לקיר, דוגמת חיפויי פלדה או בטון? ובכן, יש לכך כמה סיבות מרכזיות, וכעת נעמוד עליהן:
בידוד תרמי

אחד מהיתרונות המרכזיים של החיפוי מעץ על פני החיפויים האחרים הוא יכולות הבידוד הגבוהות שלו. הבידוד מעץ מונע מהחום לברוח החוצה ומאפשר לחדר להשאר חם אף בשימוש מועט של אמצעי חימום, ותודות לכך הוצאות החשמל שלכם צפויות להיות נמוכות יותר.
יתרון נוסף של הבידוד התרמי הוא אקולוגי – אחד מהמזהמים הגדולים ביותר הוא החשמל, כאשר תעשיית החשמל משתמשת בשריפת פחם וגז טבעי על מנת להפיק אותו ופולטת כמויות אדירות של פחמן דו חמצני אל האטמוספירה. הבידוד התרמי הוא בפועל אמצעי מחזור – במקום "לזרוק" חום החוצה ולייצר חום חדש על ידי פליטת מזהמים, אנו "ממחזרים" את אותו החום ומשתמשים בו שוב ושוב.

חיפוי עץ פנימי בעליית גג
חיפוי עץ פנימי בעליית גג

נראות ואסתטיקה

אחד היתרונות המרכזיים של חיפוי העץ לקיר הוא שאתם לא לוקחים סיכונים אסתטיים. חיפויים אחרים, כגון חיפויי בטון או חיפויי צמחים, יכולים אומנם להראות מדהים אם משתמשים בהם נכון, אבל יש סיכוי לא מבוטל שהם פשוט לא יתאימו, והתוצאה עלולה להיות פיגוע אסתטי של ממש. לעיתים, במחשבה הראשונית נראה שחיפוי מסוים יתאים, ורק לאחר מעשה התברר שזה פשוט לא זה, ובמקרים כאלו לעיתים פשוט צריך להחליף את כל החיפוי, וחבל.
בחיפוי מעץ, לעומת זאת, אתם כמעט ולא לוקחים סיכון שתרחיש כזה יקרה. חיפוי העץ משתלב נהדר כמעט בכל חדר. כמעט כל בית משתמש בארונות וברהיטים אחרים מעץ, כך שהחיפוי משתלב איתם מעולה, ואפילו אם זה לא המצב, בדרך כלל מתגלה בסופו של דבר שהחיפוי מעץ נראה פשוט במקום, כאילו החדר ממש נבנה עם החיפוי הזה. בפרט בסלון ובחדרי השינה, כמעט ולא משנה מהו הסגנון העיצובי הפנימי שלהם, חיפוי העץ צפוי להשתלב נהדר.
המקומות היחידים בהם החיפוי מעץ עלול להשתלב בצורה מעט בעייתית, הם חדרי השירותים והאמבטיה, ואולי המטבח. בפרט בחדרי השירותים, מקובל לבצע חיפוי קר ואפור, דוגמת חיפוי פלדה.

השאירו פנייה
ונחזור אליכם בהקדם!

תחזוקה

החיפוי מעץ הוא פשוט מאוד לתחזוקה. במיוחד סוג החיפוי המלא (ראו לעיל פירוט על שני סוגי החיפוי) נחשב לעמיד לאורך שנים רבות, ולמעט חבלות קיצוניות ומקרים חריגים, אתם לא תצטרכו לבצע בו תיקונים כלל. גם הניקוי של חיפוי העץ פשוט מאוד – כל מה שעליכם לעשות הוא לקחת מטלית רטובה ולהעביר את החיפוי וזהו.

חיפוי עץ לקיר – מחיר

לאחר שמנינו מספר רב של יתרונות לחיפוי העץ, עלינו לעמוד על חיסרון אחד מובהק – חיפוי העץ לקיר איננו זול.
המחיר מושפע בראש ובראשונה מסוג החיפוי שאתם משתמשים בו. החיפוי המלא המשובח הוא יקר יותר, ומחירו נע בין 1300 ל- 2000 שקלים למ"ר. החיפוי מציפוי עץ זול יותר, וטווח המחירים שלו נע בין 800 ל- 1500 שקלים למ"ר.
מיותר לציין שטווח המחירים מושפע רבות ממין העץ (אורן, איפאה, ארז וכו'), תנאי השטח של הקיר, מהצבע שאתם בוחרים ומהקושי הכרוך בתובלה של העץ עד לביתכם.

סוגיפ נוספים לחיפוי קירות

ישנם ארבעה סוגים מרכזיים של חיפוי קירות: חיפוי מבטון, חיפוי עץ, חיפוי פלדה וחיפוי ירוק צומח. לכל אחד מסוגי החיפוי הללו יתרונות וחסרונות, וחשוב מאוד לבחור את החיפוי כך שהוא יתאים לסביבה ויראה הגיוני ורציף. כמובן, הכי חשוב שבסופו של דבר תבחרו חיפוי לקיר בהתאם למה שמושך את העיניים שלכם ומה שמתאים לטעם האישי שלכם. נעבור על ארבעת הסוגי החיפוי אחד אחד:

חיפוי בטון – החיפוי מבטון הוא טרנד חדש יחסית שהולך ותופס את העיניים של מעצבי פנים ברחבי העולם. לקירות הבטון יש נוכחות גבוהה מאוד. הם בדרך כלל מאוד סימטריים וישרים, והם משדרים עוצמה וביטחון. חיפוי הבטון הולך ותופס פופולאריות הן בקרב בעלי בתים פרטיים, והן בקרב מבנים ציבוריים כגון חנויות, בתי קפה ומסעדות.

חיפוי עץ – חיפוי העץ הוא סיגנון החיפוי הישן והטוב. הוא בהחלט מוסיף איכות לחדר ונראה מאוד טוב, ובגדול ניתן לומר שהוא הסיגנון השמרני ביותר. חיפוי העץ מתאים כמעט לכל סוג חדר, ואם אתם לא בטוחים איזה חיפוי מתאים לכם, חיפוי העץ הוא כנראה האופציה הבטוחה. מצד שני, החיפוי מעץ הוא מאוד נפוץ, ואין לו אמירה ייחודית במיוחד. במיוחד עבור בעלי מסעדות או בתי קפה, המעוניינים להוסיף טאצ' ייחודי לעסק, יתכן שחיפוי העץ הוא סיגנון פושר מדי.

חיפוי פלדה – חיפוי מפלדה הוא סיגנון חיפוי נוסף שהולך ותופס פופולאריות בשנים האחרונות. חדר מחופה מפלדה משדר יוקרה וניקיון, והקירות בחדר כזה הופכות לדומיננטיות מאוד. חיפוי הפלדה מתאים בדרך כלל מאוד למטבח ולחדרי השירותים.

חיפוי צמחים – חיפוי צמחים הוא הסיגנון החדשני ביותר ברשימה הזאת, ועליכם לחשוב טוב לפני שאתם בוחרים בחיפוי הזה. חיפוי הצמחים חייב להתאים את עצמו לסביבה שבו הוא נמצא. חיפוי זה משדר תחושת נינוחות ורוגע, והוא מתאים בעיקר לבתי קפה או מסעדות בסיגנון כפרי, לצימרים ולמקומות אירוח. חיפוי הצמחים יכול להיות מתאים מאוד גם עבור חברות הייטק, המעוניינים ליצור סביבה המאפשרת לעובדים לפתוח את הראש ולחשוב מחוץ לקופסה.

חיפוי קירות – עשו זאת בעצמכם

אז כיצד ניתן לחפות את קירות הבית? ניתן לעשות זאת בעצמכם. זה אומנם לא עניין פשוט במיוחד, אבל בכל זאת ננסה לסייע לכם כמה שנוכל. נעבור על השלבים המרכזיים שאתם צריכים לעשות עבור חיפוי הקיר שלכם.

השלב הראשון הוא רכישת הפרקטים. ובכן, זה לא ממש בעיה. ניתן לרכוש יחסית בקלות פרקטים לחיפוי לקיר מכל הסוגים. אתם יכולים לחפש באינטרנט חיפוי לקיר, לבחור בסגנון האהוב עליכם, לבצע השוואת מחירים, ולקנות כמות שתספיק עבור כל השטח שאתם מעוניינים לחפות.

כעת הגענו לשלב החיפוי עצמו. בכל אחד מהפרקטים אמור להיות חורים קטנים למילוי בדבק סיליקון מיוחד, אותו עליכם לרכוש בעוד מועד. עליכם למלא לפחות 50% מאותם חורים בדבק על מנת שהפרקט יחזיק מעמד על הקיר. לאחר מכן עליכם להסיר את שכבת המגן מהפרקט.

כעת הפרקט שלכם מוכן להיות ממוקם בקיר. קודם כל עליכם לסמן צלב על הקיר כך שהוא יהיה מאונך לרצפה ולקירות האחרים, כדי שיהיה לכם רפרנס מתאים עבור מיקום הפרקטים. לאחר מכן מקמו את הפרקט על אחת מפינות הצלב. המשיכו לעשות זאת פרקט אחר פרקט, עד שכל הקיר מחופה. במידה ואתם מגיעים צמוד לקיר הנגדית, עליכם למדוד את המרחק מהקיר, ולחתוך את הפרקט בהתאם.

ש.ע.מ בנייה מעץ – מקצועיות ואיכות

כעת הגיע הזמן להציג את עצמינו: אנו חברת ש.ע.מ בנייה מעץ מבית ש.ע.מ בנייה ופיתוח. אנו עוסקים כבר שנים רבות בכל תחומי הבינוי, ובפרט בתחומי הבינוי מעץ, ומספר רב של לקוחות מרוצים יכולים להעיד על כך.
אם אתם מעוניינים בחיפוי מעץ לדירה שלכם, אנו יכולים לעשות זאת עבורכם על הצד הטוב ביותר. נוכל להציג לכם מגוון וריאציות ואפשרויות לחיפוי הקיר, ונוכל להתאים את מבנה החיפוי וצבעו בדיוק לדירה הספציפית שלכם.