דק סינטטי

לבנייה של דק יש יתרונות רבים, ולא סתם אנחנו רואים כמעט בכל מקום דקים שהולכים ונבנים. כדי לבנות את הדק המושלם יש לתת את הדעת על מספר גורמים, והחשוב שבהם הוא כמובן החומר שממנו הדק עשוי. עד השנים האחרונות החומר העיקר שממנו הדקים היו עשויים היה עץ, אבל בשנים האחרונות התפתחה אפשרות לדקים סינטטיים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

התקנה ובניית דקים לבית, לגינה ולמרפסת עם חברה מובילה ומקצועית.
ש.ע.מ בנייה בעץ - בונים לכם באהבה 🤎

אלמוג: 050-9900-747
בניית דקים

✅ בניית דקים משלב התכנון ועד גמר הביצוע!

✅ 10 שנות וותק!

✅ הקפדה על שירות מעולה!

✅ בנייה בהיקפים גדולים!

להצעת מחיר חייגו:

050-9900-747 

דק

דק הוא משטח עץ שמורכב מקורות שמחוברות יחדיו ויוצרות משטח מוגבה שניתן לעשות בו שימושים רבים. הדק הוא דוגמא אחת מיני רבות לסוגים של עבודות עץ כמו פרגולות ומבנים שונים שיכולים לשדרג כל חלל שבהם הם נמצאים. את הדק ניתן לראות בגינות פרטיות, גנים ציבוריים, אולמות אירועים ועוד.

בנייה של דק

בנייה של דק היא מלאכה מורכבת. אמנם, רבים מעדיפים לבנות את הדק שלהם בכוחות עצמם, אולם בעל מקצוע יבחין מהר מאוד בהבדל שבין דק שנבנה על ידי בעל מקצוע ובין דק שנבנה בצורה חובבנית. כמו בכל עבודות העץ, הדיוק בתהליך הבנייה חשוב מאוד כדי שבסופו של דבר הדק שלכם יצא כמו שתכננתם.

חומרים

השאלה החשובה ביותר כאשר ניגשים לבנייה של דק היא מה החומר שממנו בונים את הדק. בדרך כלל הדקים נבנים מעץ. העץ הנפוץ ביותר לבנייה של דקים הוא עץ אורן, אולם בשנים האחרונות ישנם עצים חזקים יותר שמגיעים בעיקר מדרום אמריקה ומשמשים גם הם לבנייה של דקים. אנחנו כאן כדי לספר לכם על אופציה חדשה, והיא בנייה של דק סינטטי.

מה הבעיה בבנייה של דק מעץ?

לבנייה של דק מעץ יש מספר חסרונות, שהובילו למציאת פתרונות חלופיים. נציג לפניכם כמה חסרונות מרכזיים של דקים שעשויים מעץ.

1. תחזוקה

אין ספק שכאשר תבנו את הדק שלכם מעץ, המראה המרהיב שלו יגרום לכולם לשים לב אליו. אולם הבעיה הגדולה היא שאחרי לא הרבה זמן, המראה של עץ עלול להיפגע כתוצאה מתנאי מזג אוויר ומפגעים שונים.

כדי למנוע את המפגעים הללו, אתם נדרשים לבצע עבודות תחזוקה לדק שלכם באופן קבוע, מה שאומר שגם אחרי שהדק כבר בנוי אתם עדיין צריכים להתעסק בו. אם אתם חולמים על בנייה של דק וזהו, חשוב שתבינו שבדק עץ זה ממש לא המצב.

2. מחיר

המחיר של דק מעץ הוא לא זול, ובמיוחד הדבר אמור כאשר מדברים על סוגי העצים החדשים שבהם נעשה שימוש לבניית דקים בשנים האחרונות. העצים הללו אמנם חזקים מאוד ובעלי מראה מרהיב, אולם המחיר שלהם הופך את הבנייה של הדק לעסק יקר מאוד.

3. פגיעה בסביבה

בנייה של דק מעץ דורשת כמובן כריתה של עצים לצורך שימוש בחומר הגלם. בנוסף, החומרים שנועדו לשמור על העץ מפני פגעים שונים הם בדרך כלל חומרים מזהמים גם כן מה שהופך בנייה של דק מעץ להיות דבר שלא מועיל לסביבה במיוחד, ואפילו להיפך.

איך דק סינטטי פותר את הבעיות הללו?

כאשר אתם בונים דק סינטטי, בראש ובראשונה החומרים שבהם נעשה שימוש הם חומרים עמידים יותר. לא משנה מה הסביבה שבה אתם בונים את הדק, תוכלו לבחור את החומרים השונים כדי שיהיו עמידים בפני תרחישים שונים שרלוונטיים לסביבה שבה הדק נבנה.

לגבי בעיית התחזוקה, כאשר אתם בונים דק מחומרים סינטטיים, הבעיה הזו פשוט לא קיימת. הדק לא זקוק לעבודות חידוש והוא ישמור על הצורה שלו לאורך זמן רב. בנוסף, הפגיעה בסביבה נמנעת כיון שאין צורך בכריתת עצים ובשימוש בחומרים שונים כדי לתחזק את הדק. בניתם את הדק, ועכשיו אתם יכולים לנוח בלי צורך לבצע תחזוקה שוטפת שלו.

המחיר של דק סינטטי יהיה זול יותר מאשר של דק בעל איכות דומה מעץ. בעוד שעבור דק איכותי מעץ תידרשו לשלם מחירים גבוהים עבור עצים שמיובאים מדרום אמריקה, החומרים הסינטטיים מעניקים לכם תוצאה דומה במחיר זול הרבה יותר.

מחיר דק סינטטי

בדיוק כמו ביחס לדק מעץ, כאשר מדובר על דק סינטטי המחיר משתנה לאור החומרים. גם בתוך העולם של הדקים הסינטטיים, עדיין קיים היצע נרחב של חומרים שמהן ניתן לבנות את הדק. כמובן, ככל שהחומר יהיה איכותי יותר כך המחיר של הדק יהיה יקר יותר, אך גם עבור מי שמוגבל בתקציב ישנן אפשרויות לא רעות בכלל. בטבלה הבאה מוצגים מחירים ממוצעים של דקים סינטטיים:

איכות מחיר

  • נמוכה 600 ₪ – 500 ₪
  • בינונית 700 ₪ – 600 ₪
  • גבוהה 800 ₪ – 700 ₪

חשוב לציין שהמחירים הללו הם מחירים סבירים, וניתן למצוא גם חומרים לדקים שהמחיר שלהם יהיה זול אף יותר מהמוצג לפניכם. מנגד, קיימים חומרים איכותיים מאוד שעבורם המחיר של הדק יהיה יקר מאוד. בסופו של דבר אתם צריכים קודם כל להגדיר את התקציב שלכם ואז להחליט מה רמת החומרים שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

הנה כמה שאלות שבטח שאלתם את עצמכם לגבי דק סינטטי:

1. האם ניתן לבנות את הדק לבד?

בהחלט. כאשר מדובר על דק סינטטי, הבנייה שלו באופן עצמאי יכולה להיות קלה עוד יותר. בניגוד לדק עץ שבו ישנה חשיבות רבה לבעל מקצוע, בדק סינטטי אתם יכולים לפנות לאנשי מקצוע שיסבירו לכם כיצד בדיוק לבצע את העבודה, וכך תוכלו לבנות את הדק בכוחות עצמכם.

2. איך ניתן לנקות דק סינטטי?

כאשר מדברים על היתרונות של דק סינטטי, גם הניקיון מהווה נקודת זכות רצינית. בניגוד לניקוי של קורות עץ שהוא מורכב ומסובך. דק סינטטי ניתן לנקות בעזרת מים וסבון, בדיוק כמו שמנקים כל מוצר סינטטי אחר. כך תוכלו להיות בטוחים שהדק שלכם נקי כל הזמן.

3. כמה שנים יכול להחזיק דק סינטטי?

התשובה לשאלה הזו תלויה כמובן באיכות החומרים שבהם עשיתם שימוש לצורך בניית הדק שלכם. ככל שתבחרו בחומרים איכותיים יותר, כך הדק שלכם יחזיק מעמד שנים רבות יותר. קיימים חומרים בשוק שמאפשרים לכם להנות מדק במשך עשרות שנים אם רק תשמרו עליו נכון.

4. האם יש חסרונות לדק סינטטי?

אחרי כל מה שקראתם פה, השאלה הזו ודאי אמורה לעלות לכם, שהרי עדיין אנחנו רואים לא מעט אנשים שעושים שימוש בעץ עבור בניית דקים. התשובה היא שכן, והחיסרון הוא בעיקר בעובדה שדק סינטטי לא נראה כמו דק עץ. הישראלים אוהבים את המראה של דק העץ בחצר ולזה קצת קשה למצוא תחליף.

עם זאת, בשנים האחרונות קיימות אפשרויות שונות כיצד ניתן להתגבר גם על הבעיה הזו. ישנם חיפויי עץ שונים או חומרים סינטטיים דמויי עץ שמאפשרים לכם להנות מכל העולמות: מצד אחד הדק שלכם יהיה סינטטי עם היתרונות שיש לזה, ויחד עם זאת לא תצטרכו לוותר על המראה של העץ.

לסיכום

לדק סינטטי יש מספר יתרונות על פני דק עץ, ולפני שאתם בוחרים את הדק הבא שלכם, חשוב שתהיו מודעים לאפשרות הזו. מלבד התחזוקה הקלה ואפשרויות הניקיון היעילות, הדק הזה בדרך כלל יהיה זול יותר מה שיאפשר לכם לבנות דק בלי לקרוע את הכיס.

דק סינטטי

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו