דק למרפסת

אם בדיוק סיימתם לבנות את הבית החדש שלכם, דק למרפסת הוא רעיון מצוין שיכול לשדרג אותה באופן נהדר. בנייה של דק היא לא תהליך מסובך מידי, אבל יש כמה דברים שחושב לדעת לפני שניגשים אליו כדי שהוא יעבור בצורה הטובה ביותר. אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע על בנייה של דק, ואיך לבצע אותה בצורה הטובה ביותר.

התקנה ובניית דקים בבית, בגינה ובמרפסת עם חברה מובילה ומקצועית.
ש.ע.מ בנייה בעץ - בונים לכם באהבה 🤎

אלמוג: 050-9900-747
בניית דקים - חברת ש.ע.מ בנייה בעץ
בניית דקים

✅ בניית דק למרפסת מקצועית!

✅ 10 שנות וותק!

✅ הקפדה על שירות מעולה!

✅ בנייה בהיקפים גדולים!

להצעת מחיר חייגו:

050-9900-747 

דק למרפסת

דק הוא משטח עץ שבנוי באופן שהוא מוגבה מעט מעל הקרקע שבה הוא מוצב. הדק מאפשר לכם לעשות שימוש נוח יותר בחצר, גינה מרפסת ועוד, כמו פרגולות. את הדקים ניתן לראות היום בכל מקום, והישראלים אוהבים דקים באופן מיוחד. האפשרות הנוחה ביותר לבנייה של דקים היא בחירה של בעל מקצוע, ויש לכך מספר יתרונות.

דק למרפסת

יתרונות של בניית דק על ידי בעל מקצוע

1. מהירות

בעל מקצוע יבנה את הדק בצורה המהירה ביותר. בניגוד למי שמתנסה בפעם הראשונה בבנייה של דק, לבעל מקצוע יש מאחוריו כמות גדולה של דקים שהוא בנה, ודק בגודל בינוני יכול לקחת לו מספר בודד של ימים עד להשלמתו.

2. דיוק

בבנייה של דק ישנה חשיבות רבה לדיוק. אמנם ניתן להגיע לתוצאות לא רעות גם באופן עצמאי, אולם לבעל מקצוע יש איכות עבודה שלחובבן יהיה קשה לחקות. אז אם הדיוק חשוב לכם, מומלץ להיעזר בעל מקצוע עבור בניית הדק.

3. התאמה

אם אתם בונים את הדק בכוחות עצמכם, ישנם הרבה דברים שלא יהיו ברורים לכם ויכול להיות שתעשו טעויות שלא יאפשרו לכם להנות בסופו של דבר מדק מתאים למרפסת שלכם. בנייה של דק על ידי בעל מקצוע מבטיחה לכם את רמת ההתאמה הטובה ביותר.

איך בוחרים מקום לבנות בו את הדק?

כאמור, הדק עשוי מעץ מה שאומר שהוא בדרך כלל יהיה פגיע למזג אוויר. אם אתם יכולים לבנות את הדק במקום שבו הוא נמצא מתחת לגג או שתבנו גגון קטן מעליו, זוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח את העמידות שלו לאורך זמן רב. עם זאת, גם אם הדק נמצא במקום חשוף, אתם יכולים לעשות שימוש בחומרים עמידים יותר כפי שנפרט מיד.

מה הנתונים שמרכיבים את מחיר הדק?

הדבר הראשון הוא כמובן הגודל של הדק. ככל שהדק יהיה גדול יותר הוא מאפשר לכם מרחב תמרון רב יותר, אך כמובן שגם המחיר שלו יהיה בהתאם. אם כבר דברנו על מחיר נתון נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא הצורה של הדק. המחיר של דק שידרוש מבעל המקצוע חיתוכים מיוחדים וכיוצא בזה יהיה יקר יותר מאשר זה של דק שבנוי כמשטח ישר.

חומרים

הנתון החשוב ביותר בכל דק הוא כמובן סוג העץ שממנו הדק עשוי. ישנם סוגי עצים רבים שבהם נעשה שימוש עבור בניית דקים, וביניהם, אורן, איפאה, קומארו, טיק, במבוק ועוד. למעשה, כמו בכל תעשיית רהיטים מגוון העצים שבהם נעשה שימוש הוא גדול, ולכל עץ יש את היתרונות והחסרונות שלו. ככל שהעץ יהיה עמיד יותר הוא כמובן יהיה יקר יותר, נתון שאתם צריכים לקחת בחשבון.

עצים זולים

העצים הזולים והנפוצים לבניית דקים הם האורן והבמבוק. האורן הוא העץ הנפוץ ביותר לבניית דקים בשל המראה שלו והעובדה שהמחיר שלו זול והוא בעל עמידות לא רעה ביחס למחיר. עם זאת, הדקים הללו דרושים תחזוקה גבוהה כדי לשמור על מראה סביר גם לאחר שנים רבות של שימוש.

עצים יקרים

העצים היקרים הם האיפאה, הקומארו, והטיק. השניים הראשונים נפוצים יותר, והם מגיעים מיערות הגשם של דרום אמריקה. העצים הללו הם עצים עמידים במיוחד, אולם המחיר של דק מהם יהיה יקר משמעותית מאשר זה של דק מהעצים הזולים שהוזכרו.

איזה עץ יותר נכון לבחור עבור דק במרפסת?

כמו בדברים רבים, השאלה היא לא מה נכון אלא מה מתאים. אם הדק שלכם אמור להיות מוצב במקום חשוף ואתם מתכננים לעשות בו שימוש אינטנסיבי, מומלץ מאוד לבחור בדק שעשוי מהעצים העמידים יותר. אמנם המחיר שאותו תשלמו יהיה גבוה מאשר זה של העצים הזולים אבל בתמורה תקבלו דק שייראה יפה גם אחרי הרבה שנים ולא תצטרכו להתעסק בתחזוקה יותר מידי.
מנגד, עבור דק שנמצא במקום שמוגן מפגעי מזג אוויר, וככזה שאתם לא מתכננים לעשות בו יותר מידי שימוש, אתם בהחלט יכולים לבחור מדק שבנוי מעץ אורן. רבים עושים שימוש בדק הזה והם מרוצים לגמרי. עם זאת, הקפידו על תחזוקה נכונה של הדק לאור ההוראות שאותן תקבלו מבעל המקצוע כדי לשמור עליו בצורה יפה כמה שיותר זמן.

לסיכום

בנייה של דק במרפסת צריכה להיעשות מתוך מחשבה על הייעוד של הדק ועל המיקום שבו הוא מוצב. אם הדק מוצב במקום מוגן ולא מתוכנן לעשות בו שימוש רב מידי, ניתן לבחור בדק זול יותר. מנגד, עבור דק שנמצא במקום חשוף ונועד לשימוש אינטנסיבי, כדאי לבחור בעצים יקרים יותר שיעניקו לדק שלכם חיים ארוכים.

תוכן עניינים

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו