דק לגינה

הגינה שלכם יכולה לעבור שדרוג משמעותי בלי הרבה עבודה, וכל זה על ידי בנייה של דק איכותי. בנייה של דק היא עניין פשוט יחסית שבעלי מקצוע רבים יוכלו לבצע אותו עבורכם בצורה יעילה ומהירה. אז לפני שאתם הולכים לבנות דק לגינה שלכם, יש לנו מידע שיכול להיות רלוונטי מאוד עבורכם בדרך לבנייתו של הדק המיוחל.

התקנה ובניית דקים בבית, בגינה ובמרפסת עם חברה מובילה ומקצועית.
ש.ע.מ בנייה בעץ - בונים לכם באהבה 🤎

אלמוג: 050-9900-747
בניית דקים - חברת ש.ע.מ בנייה בעץ
בניית דקים

✅ בניית דקים לגינה משלב התכנון ועד לגמר הביצוע

✅ 10 שנות וותק!

✅ הקפדה על שירות מעולה

✅ בנייה בהיקפים גדולים

להצעת מחיר חייגו:

050-9900-747 

דק לגינה

דק לגינה

דק הוא קונסטרוקציה עשוית עץ שבנוי כמשטח מוגבה באזורים שונים. את הדק ניתן לראות בראש ובראשונה בבתים ובחצרות, באולמות אירועים ובגנים ציבוריים. לדק איכותי יש יכולת מיוחדת להעניק לכל שטח גנרי מראה יוקרתי, מה שגורם ללא מעט אנשים לבנות דק בבית. בנייה של דק היא עניין לא מורכב באופן מיוחד, שעם מחשבה ותכנון נכון גם לא אמור להיות יקר מידי.

1. קביעת המחיר של הדק

רבים מעוניינים לבנות דק, אולם חוששים מהמחיר שהדבר עלול לעלות להם. אז לפני שנסביר לכם על בניית דק, נציג את המרכיבים השונים שמשפיעים על המחיר של הדק.

2. גודל

הנתון הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן הגודל של הדק. המחיר של הדק נקבע לפי מטרים רבועים כמובן, וככל שהדק יהיה גדול יותר כך המחיר שלו יהיה גדול יותר.

3. צורה

נתון נוסף שלא תמיד נותנים עליו את הדעת הוא הצורה של הדק. דק שבנוי בצורה מלבנית פשוטה יהיה כמובן זול הרבה יותר מדק שמעוצב בצורה מיוחדת שדורשת חיתוכים מיוחדים.

4. סוג העץ של הדק

נתון נוסף בעל השפעה מכרעת על מחיר הדק הוא כמובן החומר שממנו הדק עשוי, במקרה שלנו מאיזה עץ בונים את הדק. באופן כללי ניתן לחלק את העצים שמהם עושים דקים לשני סוגים:

1. העצים הזולים יותר הם עצים שקלים לעיצוב, עמידותם תהיה פחותה יחסית ותידרש להם תחזוקה בתדירות גבוהה כדי לשמור להם.
2. עצים יקרים בעלי עמידות גבוהה במיוחד, קשים לעיצוב ושומרים על מראה נאה גם בלי תחזוקה גבוהה.
נציג עבור כל קבוצה את סוג העץ הנפוץ ביותר עבורה.

אורן

דקים מאורן הם כנראה הדקים הנפוצים ביותר, לפחות בארץ. האורן הוא עץ שנוח לעבוד אתו, הוא זול באופן יחסית לעמידות שלו, ובאופן כללי נעשה בו שימוש נרחב בתעשיית הרהיטים. כאמור, האורן מעניק עמידות טובה ביחס למחיר, אולם היא לא מתחרה בעמידות של העצים היקרים יותר.
האורן ידרוש מכם תחזוקה על בסיס קבוע, והוא נחשב עץ פגיע ביחס לעצים האחרים שעליהם נדבר. אז לפני שאתם בוחרים בדק אורן לגינה שלכם, חשבו האם התנאים הסביבתיים יהיו ידידותיים לאורן.

איפאה

האיפאה הוא עת שמקורו ביערות הגשם האדירים של ברזיל והוא נחשב עץ חזק במיוחד. לאיפאה ישנו גוון עמיד מאוד, וגם לאחר שנים רבות המראה שלו עדיין נשאר נפלא. הסיבה המרכזית שהוא משמש לבניית דקים היא החוזק שלו וכמובן העובדה שהוא לא דורש תחזוקה ברמה גבוהה מידי כדי לשמור על המראה שלו.
החיסרון המרכזי של האיפאה הוא כמובן המחיר. אין דרך אחרת לומר את זה מלבד שהאיפאה הוא עת יקר ועבור דק איפאה אתם תשלמו הרבה יותר מאשר על דק אורן. בנוסף, האיפאה הוא עץ יחסית קשה לעיבוד, מה שמקשה על מי שמעוניין לבנות את הדק בכוחות עצמו.

איזה מהעצים מתאים לבניית דק בגינה?

ההתאמה של סוג העץ לגינה שלכם צריכה לקחת בחשבון שני פרמטרים. הראשון הוא כמובן מיקום הדק. אם הדק נמצא במקום שבו הוא חשוף לגמרי לפגעי מזג האוויר, עליכם לקחת בחשבון שדק אורן או דק מעץ לא מספיק עמיד עלול להיפגע מהר מאוד ולאבד את המראה שלו. בנוסף, אתם צריכים לחשוב מראש מה השימושים שאתם מתכננים לעשות על הדק.

אם הדק נועד עבור פינת אוכל וישיבה נוספת ואתם מעמידים עליו ציוד כבד, מומלץ לבחור בעץ חזק בעל כושר עמידות גבוהה. מנגד, אם הדק שלכם בסך הכל נועד להיות מקום עבור שתייה של קפה בצהריים, אתם בהחלט יכולים להסתפק בעצים הזולים יותר. בנוסף, אם השטח של בניית הדק מקורה, זה מאפשר לכם לעשות שימוש בעץ פחות עמיד וזול יותר.

בניית דק, לבד או עם בעל מקצוע?

ישנם אנשים שמעדיפים לבנות את הדק שלהם בכוחות עצמם. אין ספק שעבור מי שאינו בעל מקצוע בתחום מדובר באתגר לא מבוטל, אך יחד עם זאת אין כמו להביט בגינה שלכם ולראות את הדק שבניתם בכוחות עצמכם ולהנות מהשימוש היומיומי בו.
עם זאת, חשוב להכיר את היכולות שלכם ולא לנסות לבנות דקים מורכבים מידי אם אתם לא מוכשרים במיוחד בתום הנגרות, ובדיוק עבורכם ישנם בעלי מקצוע נהדרים שיוכלו לבנות לכם דק שיענה על הדרישות שלכם בצורה מספקת.

דק בגינה

הגינה שלכם יכולה לעבור שדרוג משמעותי אם תבנו בה דק. בחרו את סוג העץ הנכון עבור הגינה שלכם והקפידו על תחזוקה ניאותה שלו. כך תוכלו להנות מדק איכותי לאורך שנים ארוכות.

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו