גדר במבוק

הגדר הוא אחד האלמנטים הכי חשובים בגינה שלכם. המטרה המרכזית של הגדר היא כמובן השמירה על הביטחון ועל תחושת הפרטיות, אבל הגדר משמש גם למטרה משנית – אסתטיות ונראות חיצונית של הגינה שלכם. ובכן, בשביל זה החלטנו להציע לכם את אחד מסוגי הגדרות בעלי המראה הטבעי ואלגנטי ביותר – גדר במבוק.

מהו הבמבוק?

הבמבוק הוא צמח העשוי מקנים הגדל בעיקר במזרח אסיה. ישנם המון סוגים של במבוק, כ- 1400 למעשה. חלקם גבוהים מאוד, ויכולים להתנשא לגובה של עשרות מטרים, וחלקם אינם גבוהים מסנטימטרים בודדים.
כמו כן, חלק מקני הבמבוק חלשים במיוחד, וחלקם חזקים ביותר, ויכולים לעמוד גם ברוחות חזקות מאוד ובאירועים לא צפויים אחרים. חלק מסוגי הבמבוק החזקים יותר משמשים לבניית בתים, גשרים, דקים לריצוף וכמובן, גם לבניית גדר הבמבוק.

עץ במבוק
עץ במבוק

מהו גדר עץ העשויה במבוק?

גדר במבוק היא גדר העשויה בצורת קנים עומדים המונחים זה לצד זה. את גדר הבמבוק ניתן למצוא כמעט בכל גובה ובכל אורך שתרצו. גדר הבמבוק נחשבת לגדר בעלת מראה טבעי ואלגנטי במיוחד, והפופולאריות שלה הולכת וצוברת תאוצה. ישנם מספר סוגים של גדרות במבוק, ונעמוד עליהם כעת.

סוגי גדרות במבוק

את גדרות הבמבוק ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים: במבוק מושחל ובמבוק שזור.
במבוק מושחל – גדר העשויה מקני במבוק בעובי גדול יחסית, בדרך כלל בסביבות ה- 20 מ"מ, אם כי עוביים יכול לנע בין 15 ל- 35 מ"מ. בגדר זו משחילים דרך כל קנה חוט ברזל, והוא מקנה לא עמידות ויציבות. במבוק מושחל הוא גדר הבמבוק הנפוצה ביותר.
במבוק שזור – גדרות במבוק המיוצרים מקני במבוק דקים במיוחד, בערך 8-10 מ"מ, ולא ניתן להשחיל דרכם חוט ברזל. לכן, במקום זאת שוזרים את כל הקנים יחד בחוט ברזל, וכך מקנים לגדר זו את יציבותה.

גדר במבוק
גדר במבוק

יתרונות גדר במבוק

גדר הבמבוק הולכת וצוברת פופולאריות, והיא מחליפה בהדרגה סוגי גדרות עץ אחרים כגון אורן, איפאה, עץ סינטטי וסוגים אחרים. הסיבות לכך רבות ומגוונות, ונעמוד על כמה מהם:
נראות ואסתטיקה – לגדר הבמבוק מראה ייחודי וטבעי במיוחד. בשונה ממרבית הגדרות שנראים כמו קרשי עץ שעברו עיבוד, גדר הבמבוק עשויה מאותם הקנים שנשלפו מהאגמים שמזרח אסיה, והנראות שלה משובחת יותר בהתאם.
זיהום אוויר ואקולוגיה – גדר הבמבוק נחשבת לגדר הסביבתית, האקולוגית והירוקה ביותר. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, ואנו נעמוד על אחת מרכזית שבהן:
בשונה מגדרות במבוק, את מרבית הגדרות מפיקים מעצים חזקים, דוגמת עצי אורן. לעצים אלה לוקח שנים רבות לגדול, וכריתתם לצורך ייצור הגדרות ממעיטות את מספר העצים ביערות ופוגעות משמעותית ביכולת פליטת החמצן וספיגת הפחמן דו חמצני של כדור הארץ. במילים אחרות – גדרות מעצי אורן פוגעות משמעותית ב"ריאות של כדור הארץ".

גדר במבוק לגינה
גדר במבוק לגינה

גדרות העשויות מצמח הבמבוק, לעומת זאת, כמעט ולא פוגעות בכדור הארץ, בגלל שצמח הבמבוק הוא אחד מהצמחים הממהרים ביותר לגדול. ישנם זני במבוק הגדלים לגובה של מטר ביממה אחת בודדת. בזכות יתרון זה, כריתת זני הבמבוק כמעט ואינה משפיעה על הריאות של כדור הארץ, משום שקני במבוק חדשים יצמחו במהרה במקום אלה שנכרתו.

למי פונים עבור גדר במבוק?

השתכנעתם? החלטתם לבנות לגדר את הגינה שלכם בגדר במבוק? כעת הגיע הזמן להציג את עצמינו. אנחנו חברת ש.ע.מ בנייה מעץ, מבית ש.ע.מ בנייה ופיתוח. אנחנו עוסקים כבר שנים בכל תחומי הבינוי מעץ, דוגמת ריצוף מדקים, פרגולות, חיפויי קירות מעץ, וכמובן – גדרות מעץ. אם אתם מעוניינים בחברה שתגדר עבורכם את הגינה בגדר הבמבוק, אנחנו הכתובת שלכם.

ש.ע.מ בנייה בעץ - לוגו

יש לכם שאלה?
השאירו את פרטיכם או חייגו